poniedziałek, 4 kwietnia 2011

25 narzędzi oszczędzających czas na Twitterze

Kiedy rozmawiam z szefami firm i dyrektorami marketingu o korzyściach z komunikacji na Twitterze zdecydowana większość mówi: "Nie mamy na to czasu." Prawda, że Twitter może okazać się wyjątkowo perfidnym złodziejem czasu, ale tylko wtedy kiedy nie wiemy jak z niego korzystać.

Jeżeli w planie dnia wydzielisz 15-20 minut na serwisy społecznościowe, w tym Twittera i Facebooka, możesz liczyć na pozytywne efekty marketingowe i public relations.

W Internecie jest wiele pożytecznych i bezpłatnych aplikacji oszczędzających czas i ułatwiających zarządzanie treścią na Twitterze. Część ma podobne funkcje, niektóre są naprawdę wyjątkowe.

Oto 25 moich ulubionych narzędzi do obsługi Twittera:

1. TwAiter: bezpłatne narzędzie do planowania wysyłki premierowych wpisów i ich powtórki.

2. SpliTweet: pozwala zarządzać wieloma kontami na Twitterze bezpośrednio z okna przeglądarki.

3. Twuffer: umożliwia użytkownikowi Twittera stworzenie listy przyszłych wpisów i zaplanowanie ich wysyłki.

4. Twhirl: prosta aplikacja do zarządzania wieloma kontami.

5. Friend Or Follow: pozwala monitorować przyjaciół (użytkowników, którzy śledzą Twoje wpisy i których też obserwujesz) i fanów (użytkowników, którzy śledzą Twoje wpisy).

6. SocialToo.com: śledzi aktywność tych, którzy obserwują Twoje wpisy i sam wypisuje z listy osoby, które przestają Cię śledzić; wysyła automatyczne powitania do nowych znajomych. Dodatkowo możesz zamówić codziennie e-mail z informacją kto dołączył do grupy Twoich znajomych, kto zrezygnował i po jakim Twoim wpisie do tego doszło.

7. SocialOomph: bogate portfolio usług ułatwiających zarządzanie treścią konta. Moje ulubione funkcje to monitoring słów kluczowych i planowanie wpisów.

8. Ping.fm: umożliwia jednoczesne umieszczanie wpisów na kilku platformach sieciowych.

9. TwitterMail: program dla osób, które wolą tweetować przez e-mail. Po rejestracji otrzymujesz adres e-mail, z którego wysyłasz wpisy na Twittera. Można również eksportować zdjęcia i zaplanować datę publikacji wpisów; odpowiedzi też w poczcie e-mail.

10. Twitterfeed: prosta aplikacja automatycznie łącząca nowe wpisy na blogu z Twitterem.

11. Twellow: katalog (książka adresowa) Twittera według zawodów; działa w dwie strony: pomaga znaleźć kolegów z branży i umożliwia wpisanie swego nazwiska.

12. TweetDeck: chyba najbardziej popularny panel do zarządzania treścią Twittera. Aplikacja szczególnie przydatna dla osób, które uczą się jego obsługi; intuicyjnie i bez problemu można dostosować do indywidualnych preferencji.

13. Twitter Karma: pokazuje wszystkich znajomych na Twitterze i daty ich ostatnich wpisów. Dzięki tym informacjom możesz usuwać nieaktywne konta i śledzić aktywność użytkowników wcześniej pomijanych. Uwaga: nie lubi Internet Explorera.

14. TweetGrid: pozwala zarządzać wpisami, monitorować do dziewięciu różnych tematów i obserwować wyniki w czasie rzeczywistym; można wysyłać własne wpisy i bezpośrednie komunikaty do znajomych.

15. Seesmic: program do śledzenia treści, odpowiedzi, bezpośrednich komunikatów; łatwy w konfiguracji daje możliwość obserwacji kilku kont. Dodatkowy bonus to połączenie z Facebookiem; działa też w iPhonie.

16. Bit.ly: domyślna usługa skracania linków (odsyłaczy) na Twitterze. Można wysyłać wpisy prosto ze strony głównej.

17. Su.pr: to nie tylko usługa skracania odsyłaczy; można też zaplanować wpisy i obserwować liczbę kliknięć na Twoje linki. (Usługa należy do Stumble Upon.) Statystyki nie są tak zrozumiałe i bogate jak na bit.ly, ale inne funkcje to rekompensują.

18. Cligs: głęboka analiza skróconych linków w czasie rzeczywistym, m.in. geograficzne lokalizacje gości (geotargeting).

19. Tweetburner: szybkie skracanie linków bez wymyślnych funkcji.

20. TwitterCounter: tworzy wykres liczby odwiedzających; można wykorzystać do pokazania liczby gości, podobnie jak licznik FeedBurnera.

21. Tweetwasters: liczy czas spędzany na Twitterze.

22. Follower Friend Ratio: oblicza proporcję liczby osób, które śledzą Twoje wpisy do liczby przyjaciół. Im większa liczba, tym bardziej jesteś popularny :-)

23. Twittercal: integruje Twoje konto na Twitterze z kalendarzem Google'a.

24. Twittpoll: proste sondy i ankiety; wyniki w ciągu 24 godzin.

25. Twitpic: przyjmuje zdjęcia do dzielenia się na Twitterze.

Konkluzja

Niektórzy niepotrzebnie utrudniają sobie życie na Twitterze. Dlaczego nie korzystać z programów, które oszczędzają czas i zwiększają efektywność działania?

Nie uciekaj się do wymówki, że brakuje Ci czasu, bo Twoja konkurencja na pewno ma na to czas, m.in. dzięki polecanym przeze mnie narzędziom.

Jakie są Twoje ulubione narzędzia do obsługi Twittera? Napisz o tym w komentarzu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz